ברוכים הבאים לאתר!

עגלת הקניות שלי:

0 פריטים 0.00 ₪
אין עדיין שום דבר בסל הקניות שלך

התפתחות הילד דרך המשחק

המשחק הוא דרך למידה אצל הילד, הוא עוזר לו להכיר את הסביבה הפיזית והחברתית שלו, להכיר את עצמו ואת כוחותיו, לשלוט בגופו ובסביבה, לבטא מחשבות, רגשות, צרכים ואפילו קונפליקטים.

אז מהו משחק בעצם??

משחק זו פעילות שמטרתה לגרום הנאה, כיף וסיפוק מיידי. עיקר ההנאה של הילד תהיה מתהליך המשחק, ובתוצאותיו הוא יחוש סיפוק רב.

המוטיבציה של הילד לשחק היא פנימית ונעשית מבחירה חופשית.

 

ישנם משחקים שונים העוזרים לילדיכם לפתח את יכולותיו הקוגניטיביות והמוטוריות, משחקים המשפרים את חושיו, מפתחים את שמיעתו ומלמדים אותו להבדיל בין מרקמים, צלילים, צורות,צבעים ועוד...

למשחקים רבים ישנה תרומה קוגניטיבית, המשחקים מציבים אתגריים מחשבתיים כמו סיבה ותוצאה, חשיבה עצמית, הגעה למציאת פתרון ולבסוף הסקת מסקנות.

משחקים אלו משפרים אצל הילד יכולות שונות כמו: השוואה, התאמה ומדידת גודל.

קיימים גם הרבה משחקים בהם התרומה היא רגשית- המשחק מאפשר לילד לפתח את דמיונו ואת היצירתיות שבו.

הילד לומד להתמודד עם "כשלון"- לדוגמא משחק קוביות, כאשר הוא מנסה להניח את הקוביות אחת על השנייה והכל נופל הוא חש כישלון, לאחר כמה ניסיונות כשהוא מצליח לבנות את מגדל הקוביות הוא מתמלא בתחושת הצלחה, חש טוב עם עצמו ובכך מעלה את בטחונו העצמי.

בנוסף, ישנם גם משקים בהם התרומה היא מוטורית- לדוגמא רכיבה על אופנים. הילד לומד להפעיל את רגליו, ידיו ועיניו בו זמנית. הוא לומד לשלוט על האופניים בעזרת אבריו.

חשובים מאוד גם המשחקים התורמים מבחינה חברתית, כלומר משחקים בהם הילד לומד לשמור על חוקים, מגלה סבלנות לאחר ולומד להפסיד בכבוד. משחקים אלו גם תורמים לקשירת קשרים חברתיים עם ילדים אחרים.

קיימים המון משחקים המעודדים את הילד להתחיל לזחול, ללכת באופן עצמאי, משחקים המפתחים את השפה, אוצר המילים, מלמדים את הילד להגות את המילים בצורה נכונה ומפתחים את ההבחנה בין הצלילים והצבעים השונים.

זכרו !! המשחק הוא דרך הלמידה אצל ילדים !